36. kolo Slovnaft extraligy mužov

29.12.2007 Celý región

MsHK Žilina - HK Aquacity ŠKP Poprad 3:1 (2:0, 0:1, 1:0)
Góly: 9. Krajči (Pulpán), 15. Važan (Jánoš), 55. Pokrivčák (Tvrdoň, Baláž) - 36. Halaj (Jabrocký)
Vylúčení: 7:6 na 2 min, navyše: Turoň 10 min - napadnutie hlavy a krku, Jabrocký (obaja Poprad) 10 min - napadnutie zozadu
presilovky: 1:0
oslabenia: 0:0
rozhodovali: R. Lauff - M. Korba, Kalina
1600 divákov.

Žilina vstúpila do stretnutia aktívnejšie a už v úvodnej minúte sa Sivák dostal do sľubnej šance. O tri minúty neskôr vo vlastnom oslabení zasa dvojica Pokrivčák - Baláž, ktorí sa ale strelecky nepresadili. V 6. min v závere presilovky nebezpečne dvakrát ohrozil Šimonoviča Krajči. Na druhej strane odpovedal o minútu neskôr hosťujúci Král po rýchlom protiútoku, ale taktiež ani nadvakrát Laca neprekonal. Puplánova prudká strela v 8. min predznamenala dobre zahranú presilovku Žiliny, keď o niekoľko sekúnd neskôr otvoril skóre stretnutia po samostatnom nájazde Krajči. Pri presilovke hry hostí sa naopak dvakrát vyznamenal Laco. Najskôr po umiestenej strele Halaja a následne po delovke Tvrdoňa. V 14. min sa ocitol vo vyloženej šanci Jánoš, Šimonoviča však neprestrelil, ale odrazený puk prihral na hokejku Važanovi, ktorý zaznamenal premiérový gól v drese Žiliny. V závere prvej časti vznikla ošemetná situácia pred Šimonovičom, keď mu vypadol puk po prudkej strele Paroulka. Druhá tretina mala vyrovnaný charakter a bola chudobnejšia na šance, no blízko ku gólu bol hosťujúci Kroták v 33. min a následne aj o dve minúty neskôr, keď jeho prudká strela tesne trafila Lacove betóny. Hostia znížili v 36. min po individuálnej akcii Halaja, ktorý si po vmanévrovaní v tretine domácich našiel výhodnú streleckú pozíciu a bekhendom prekonal pomedzi nohy Laca. Úvod záverečnej tretiny patril hosťom. Žilina ho však dokázala eliminovať a v 44. min sa opäť dostal do vyloženej šance Jánoš, no prestrelil prázdnu bránu. V priebehu troch minút sa dvakrát rútil na Šimonoviča Važan, ale ten mu rýchlym pokľakom radosť z gólu pokazil. Žilina si poistila víťazstvo v 55. min, keď svoj prvý gól v drese Žiliny zaznamenal tentoraz Pokrivčák po prihrávke od Tvrdoňa. V závere stretnutia mohol znížiť hosťujúci Halaj, ale radosť z gólu mu pokazila Lacova rýchla lapačka. Žilina tak zvíťazila napokon 3:1

Róbert Rehák, asistent trénera MsHK Žilina: "My sme veľmi dobre vstúpili do stretnutia, keď hrali dobre aj obrany aj útoky, čo sme dokázali premeniť až do dvojgólového vedenia. No v druhej tretine sme nepochopiteľne prešli do útlmu, čo hostia využili na strelenie kontaktného gólu. Aj v tretej tretine hostia pokračovali v nátlakovej hre, ktorú sme však prečkali a naopak dokázali sme streliť aj tretí gól. "
Jozef Skokan, asistent trénera HK Aquacity ŠKP Poprad: "Čo môžem povedať k zápasu. Rozhodli hlavne chyby našich obrancov v prvej tretine. V druhej časti sme dokázali zlepšiť hru a prevzali sme hernú iniciatívu, ktorá pokračovala aj v tretej tretine. No, žiaľ, inkasovali sme tretí gól, ktorý nás úplne zabrzdil a ukázalo sa, že bol rozhodujúci. "

SkiPark MHK Kežmarok - HC Košice 3:1 (0:1, 3:0, 0:0)
Góly:P. Gajdoš (Slaninák, B. Ihnačák), 32. S. Pavličko (Fedor), 36. Fedor (S. Pavličko) - 20. Gron (Kmiť, Weissmann)
Vylúčení: 7:8 na 2 min, navyše: Weissmann 10 min napadnutie hlavy a krku, Kledrowetz (obaja Košice) 10 min napadnutie zozadu
presilovky: 0:0
rozhodovali: P. Grečko - M. Valach, Gašparík
2100 divákov.

Východoslovenské derby sa začalo vo svižnom tempe, k čomu dopomohli aj tri presilovky v úvodných desiatich minútach. Čisté šance v nich nepremenili domáci Frank ani hosťujúci Weissmann. Domáci brankár Klempa vychytal aj Špilárovu šancu spomedzi kruhov a na druhej strane si Lipovský poradil s Gajdošovou tutovkou. V závere prvej tretiny nevyužili hostia minútovú presilovku päť proti trom. Úvodný gól zápasu dali predsa len Košice zásluhou Grona 23 sekúnd pred koncom. Aj druhá tretina priniesla otvorený hokej. Po nevyužitej šanci hosťujúceho Šimurdu sa dočkali gólu aj domáci fanúšikovia. Štvrtý útok Kežmarku uzamkol hostí v ich tretine a Gajdoš vyrovnal. Následne na to domáci nevyužili takmer dvojminútovú presilovku piatich proti trom, ale hneď po nej Pavličko poslal Kežmarok do vedenia v 32. minúte. O minútu na to išiel sám na Lipovského Škovira, nájazd nepremenil a hosťujúci Huna z protiútoku trafil žŕdku Klempovej brány. Kežmarok svoju prevahu v druhej tretine zakončil tretím gólom Fedora. Tri vylúčenia domácich hráčov na začiatku tretej tretiny pomohli Košičanom naštartovať ich útočnú aktivitu. Domáci brankár Klempa však zatiahol roletu a nepustil za seba už ani jeden puk. Kežmarok sa zameral v tretej tretine už iba na udržanie priaznivého skóre a ani v rovnovážnom stave sa nepúšťal bezhlavo do útočenia. Účinná obrana domácich nakoniec slávila úspech a po piatich prehrách v rade si Kežmarok zapísal do tabuľky dôležité tri body.

Miroslav Ihnačák, tréner SkiPark MHK Kežmarok: "Do zápasu sme mali dobrý nástup, aj keď sme nevyužili svoje šance v prvej tretine. Druhá tretina, v ktorej sme dali tri góly, rozhodla o celom zápase. "
Ján Šterbák, tréner HC Košice: "Neodohrali sme v Kežmarku dobré stretnutie. Prvá tretina bola ešte dobrá, ale druhá sa nám vôbec nevydarila. Tá aj rozhodla o zápase. Z pohľadu útoku sme sklamali, dali sme iba jeden gól. U súpera to chce viac dynamiky, treba sa vonku presadiť dravosťou, čo sa nám dnes vôbec nedarilo. Súper nás porazil bojovnosťou. "

HK 36 Skalica - Dukla Trenčín 7:0 (5:0, 2:0, 0:0)
Góly:Zálešák (Pálffy), 9. Zálešák (Pálffy), 15. Vlk (Pálffy, Zálešák), 15. T. Višňovský (Hollý, Šille), 20. Pálffy (Zálešák), 30. Zálešák (J. Mikúš, R. Hartmann), 38. Klučár (Šátek)
Vylúčení: 11:14 na 2 min, navyše: Pálffy - 10 hrubosť, Gründling - 5+10+DKZ hrubosť, J. Mikúš - 10 napadnutie zozadu (všetci Skalica) - Poljaček - 10 hrubosť, Homer - 5+10+DKZ hrubosť, Kollár - 10+DKZ nešportové správanie, Bobček (všetci Trenčín) 5+DKZ napadnutie hlavy a krku
presilovky: 5:0
rozhodovali: P. Jonák, Ország - J. Tvrdoň, M. Orolín
3400 divákov (vypredané)

HK Ardo Nitra - MHC Martin 1:4 (0:2, 0:2, 1:0)
Góly:Hronský (J. Mihálik, H. Ručkay) - 8. Podstavek (Koložváry, L. Havel), 14. Török (M. Beran, L. Říha), 31. L. Říha (Török, M. Beran), 33. M. Macho (Džerinš, Kolba)
Vylúčení: 6:5 na 2 min, navyše: Gálik 10 min+DKZ za nešportové správanie, Ľ. Kolník 5 min+DKZ za napadnutie protihráča - L. Říha 10 min+DKZ za nešportové správanie
presilovky: 0:1
rozhodovali: Baluška - Horínek, M. Junek
2959 divákov

MHk 32 Liptovský Mikuláš - HKm Zvolen 3:7 (1:1, 1:6, 1:0)
Góly: 8. Róbert Huna (Kriška, Grman), 24. Lelkeš (Bulík), 43. Róbert Huna (Grman) - 1. Lipiansky (Paciga), 21. Kubenko (Štork), 23. Cibuľa (F. Turek, Babka), 27. Paciga (Frühauf), 29. Kubenko (J. Čierny, Dlouhý), 31. Kopecký (Štork, Klouda), 40. J. Čierny (Lipiansky)
Vylúčení: 6:10 na 2 min, navyše: Kriška (L. Mikuláš) 10 min + DKZ za nešportové správanie - F. Turek (Zvolen) 10 min za nešport. správanie
presilovky: 2:2
rozhodovali: Halecký - Gajan a Grečko